Musical media volně sdružuje odborníky a umělce,
kteří se v minulosti osobně podíleli na renomovaných
muzikálových inscenacích po celé České republice 

Ondřej Zicha

scénograf

Vystudoval scénografii a divadelní architekturu v ateliéru předního českého scénografa doc. Miroslava Meleny. Ateliér úspěšně ukončil v roce 2003. Již v průběhu studia asistoval při realizacích v oblasti divadelní architektury a začal působit i v českých divadlech.

Jako scénograf se uplatnil v Praze: Divadlo ABC – Mrtvé duše, Studio Ypsilon – Orfeus v podsvětí, Národní divadlo moravskoslezské – Motýl na anténě, Český Těšín – Jezinky bezinky, Košice – Hry o Marii, Městské divadlo Brno – Muzikály z Broadwaye, Golden Broadway, Nedbaloviny, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (též pro Stadthalle Wien), DJKT v Plzni – Rosemary, Cesta kolem světa za 80 dní, Evita. V ostravském NDM vytvořil scénografie pro inscenace muzikálů Noc na Karlštejně, Mrazík, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Fantom Londýna.

V současné době se zabývá využitím moderních principů scénických technologií ve scénografické praxi. Vedle projektů pro divadelní oblast se věnuje projektování moderních multifunkčních společenských prostor a výstavním aktivitám. V rámci přednášek na divadelní vědě FF UK vedl odborné lekce ze současné muzikálové scénografie.

 

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika