Musical media volně sdružuje odborníky a umělce,
kteří se v minulosti osobně podíleli na renomovaných
muzikálových inscenacích po celé České republice 

Gabriela Petráková

režisérka, dramaturgyně

Režisérka a dramaturgyně Gabriela Petráková vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor zpěv (soprán). Hostovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (opera, opereta, muzikál). Poté byla po několik let členkou souboru Slezského divadla Opava, než odešla studovat operní režii na Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Zde absolvovala v roce 2007 inscenací Ženitby Bohuslava Martinů. V průběhu studia spolupracovala od roku 2004 s Národním divadlem v Praze a s Dětskou operou Praha.

V roce 2009 se stala režisérkou Operního studia Fakulty umění Ostravské univerzity, se kterým nastudovala Mozartovu Figarovu svatbu. Od roku 2010 byla dramaturgyní souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského a do roku 2014 zároveň také jeho šéfkou. Z inscenací, které režírovala, jmenujme např. Příběh vojáka I. Stravinského (divadlo Minor, 2005), Paní Marjánku, matku pluku (Národní divadlo moravskoslezské, 2007) nebo muzikál The Angels L. Hurníka, který režírovala pro festival Pražské jaro 2006 v rámci projektu Bouda Národního divadla. V roce 2014 režírovala v Divadle F. X. Šaldy Liberec operetu Polská krev. Na jaře 2016 byla v bratislavském Divadle Nová scéna v její režii uvedena slovenská premiéra legendárního muzikálu Cats pod slovenským názvem Mačky.

V prosinci 2010 uvedla v Národním divadle moravskoslezském (Divadle Jiřího Myrona) světovou premiéru obnovené verze muzikálu Marguerite z dílny slavných muzikálových autorů Michela Legranda, Alaina Boublila a Marie Zamory, pro kterou vytvořila scénickou režii. Jako šéfka souboru operety/muzikálu v minulých sezónách nastudovala oblíbený muzikál Karla Svobody Noc na Karlštejně, klasické operety Polská krev skladatele Oskara Nedbala a Krásná Helena Jacquese Offenbacha, biblický muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, českou premiéru jedinečného díla Andrewa LloydaWebbera Sunset Boulevard a českou premiéru mysteriózního muzikálu autorů Sylvester Levay a Michael Kunze Rebecca.

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika