Nejnovější informace o projektech Musical media

TIM RICE POTŘETÍ V ČESKU

Tim Rice potřetí v Čechách

Tim Rice a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Opravdu nabitý víkend 15. a 16. listopadu měl “sir britského muzikálu” – textař a libretista Tim Rice, který na pouhých šestatřicet hodin zavítal do Česka, aby v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě navštívil absolutně vyprodané představení muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Více než desetiminutový potlesk ostravského publikem ve stoje ovšem samotného autora odměnil skutečně velkoryse poté, co jej a celý inscenační tým přivítal ředitel divadla Jiří Nekvasil. Tim Rice při této příležitosti uvedl: „Děkuji vám… Je báječné, že jsem mohl vidět v Ostravě představení, které jsme s Andrew Lloyd Webberem napsali před čtyřiceti lety. Je to krásné představení. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se podílejí na této úžasné inscenaci, od nejmenších, po ty největší, od nejmladších po ty nejstarší. Nádherná režie, skvělá scéna i světla, orchestr a samozřejmě publikum. Moc děkuji.“

Před tím, hned po příletu v pátek večer, navštívil v pražském Hudebním divadle Karlín představení muzikálu Aida, který napsal společně s Eltonem Johnem. V tomto divadle již v dubnu 2011 shlédl úspěšnou inscenaci Jesus Christ Superstar.

Po celou dobu pobytu Time Rice doprovázela agentura Musical-media. Jmenovitě autor všech českých překladů muzikálů, které Tim Rice naspal společně se skladatelem Andrew Lloydem Webberem, Michael Prostějovský a přední britský light designer Jozef Celder, který byl též spoluproducentem původního nastudování Ježíše a Evity v pražské Spirále. Společně absolvovali i cestu vlakem do Ostravy. O Timovi Riceovi je známo, že železnice patří k jeho oblíbeným dopravním prostředkům. Poprvé v životě však při této cestě měl možnost usednout vedle strojvůdce a cestu pozorovat z řídícího centra vlaku.

Tim Rice přislíbil, že v Ostravě navštíví i chystanou inscenaci Evity, která na scéně  Divadla Jiřího Myrona bude mít premiéru 20. března 2014.

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika