Nejnovější informace o projektech Musical media

Josef v Ostravě v ještě zářivějším plášti

Obnovená premiéra úspěšného muzikálu se koná tuto neděli 18. září. Autory muzikálu jsou Andrew Lloyd Webber a Tim Rice.

Muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, tedy rocková verze starého zákona a příběhu o Jákobovi a jeho dvanácti synech, se úspěšně hrála v Národním divadle moravskoslezském tři sezóny. V té poslední byla uložena tak říkajíc k ledu, aby se v nové podobě divákům představila hned na počátku sezóny této. Obnovená premiéra se koná tuto neděli 18. září. Autory muzikálu jsou Andrew Lloyd Webber a Tim Rice, který před dvěma roky ostravskou inscenaci také osobně navštívil.

Nabízí se tedy otázka, v čem je pro diváka přínosem toto obnovení a zda se dočkají nějakých změn. Odpověď zní: ano. Režijní koncepce Gabriely Petrákové a choreografie Pavla Strouhala jsou dodrženy i v nové verzi. Ale řady novinek si může povšimnout i ten, kde už původní inscenaci spatřil. Kompletně byl vyměněn dvacetičlenný dětský soubor. Především proto, že původní děcka už poněkud zestárla, případně začala mutovat. V roli faraona se nyní představí Tomáš Savka, který patří k hostujícím stálicím souboru a kterému londýnští autoři pro tuto verzi věnovali další úplně novou skladbu. Přesněji řečeno, zazněla doposud v jediné londýnské inscenaci a NDM je první zahraniční scénou, které souhlas k uvedení získala. Samozřejmě jde opět o píseň v rytmu rock´ and rollu. V roli vypravěčky se kromě Hanky Fialové tentokrát představí i Vendula Příhodová. Ta při loňském konkurzu na roli Máří Magdaleny pro tamní nastudování Jesus Christ Superstar nadchla členy konkurzní komise a realizačního týmu, natolik, že roli bez váhání získala a jak vidno, nezůstalo jen u té jediné.

Prozatím divadlo získalo licenci na uvádění v celé této sezóně. Vzhledem k tomu, že jde o typický rodinný muzikál, není vyloučeno ani další prodloužení. Zatím se však divadlo jako jediné v Evropě může pochlubit skutečností, že vypsalo abonomá na čtyři muzikály Andrew Lloyda Webbera, které má na repertoáru. Tedy vedle Josefa jde o Evitu, Sunset Boulevard a letošní novinku Jesus Christ Superstar. Muzikál media zastupuje autorská práva k českému přebásnění Michaela Prostějovského.

Na fotografii autor libreta Tim Rice při návštěvě ostravského Josefa s představiteli při závěrečné děkovačce v roce 2013.

Humlnet Creative, s.r.o. - E-shopy, firemní prezentace, reklamní grafika